Slider Top

[10][czekolada][slider-top][Slider Top]
Tu jesteś: Strona główna / , , , E. Wedel Czekolada biała z cząstkami kakaowymi (edycja limitowana)

E. Wedel Czekolada biała z cząstkami kakaowymi (edycja limitowana)

| 7 Comments


Kupiłam :) nawet nie spodziewałam się, że dostanę ją tak szybko. Oprócz tej kupiłam też z ciasteczkami, bo z bakaliami wydała mi się pospolita ale to nie znaczy, że przy kolejnym wypadzie do Reala nie wyląduje w koszyku, chociaż...
Pierwsze na co zwróciłam uwagę to wprost idealny skład, bez zbędnych tłuszczy roślinnych, ulepszaczy i innych dziwnych dodatków. Czekolada nie jest jednolicie biała, raczej lekko przezroczysta. Mocno śmietankowa zarówno w smaku jak i w zapachu. I na tym kończą się jej dobre strony.
Biała czekolada Wedla jest bardzo tłusta i przeraźliwie słodka. Istny ulepek. Pomalutku rozpuszcza się na języku ale pozostawiając tłusty posmak nie zachęca do sięgnięcia po koleją kostkę. Dodanie karmelizowanych cząstek kakaowych uważam za świetny pomysł ale jednocześnie nieudane wykonanie. Bardzo drobniutkie, niczym ziarenka piasku. Ostre i twarde, lecz nie przeszkadzały mi tak bardzo. Wyczułam je dopiero gdy cząstka czekolady rozpuściła się na języku, mogłam rozpoznać ich gorzkawy posmak. Ogólnie są za małe i ich ilość też mnie nie zadowala.
Bardzo się zawiodłam, liczyłam na lepsze doznania smakowe.


Nazwa: Czekolada biała z karmelizowanymi cząstkami kakaowymi
Producent/Dystrybutor: LOTTE Wedel
Skład: cukier, tłuszcz kakaowy, mleko pełne w proszku, karmelizowane cząstki kakaowe 5% (ziarno kakaowe, cukier), emulgator (lecytyna sojowa), aromat.
Waga: 100g
Cena: 3,35zł
Kupiłam: RealWartość odżywcza produktu dla 100g: 

Jedna porcja (25g) dostarcza: 

Ocena: 4/6

Zapraszam do śledzenia bloga na nowych stronach społecznościowych

FB Instagram Google+ Bloglovin Twitter