Slider Top

[10][czekolada][slider-top][Slider Top]
Tu jesteś: Strona główna / , , Biedronka: Marpacio Orange

Biedronka: Marpacio Orange

| 2 Comments


Batony Marpacio wypatrzyłam w Biedronce. Jakoś wcześniej nie zwróciłam na nie uwagi. Do wyboru miałam Orange ze skórką pomarańczową w czekoladzie mlecznej i bez dodatków w czekoladzie deserowej. Wybrałam ten pierwszy.
Duży i ciężki baton. Polewa z czekolady mlecznej nie jest najlepszej jakości, zawiera tłuszcze roślinne. Położona cienką warstwą ginie wśród słodyczy nadzienia. 
Masa marcepanowa mocno przesłodzona. Oprócz cukru (którego się nie czepiam) jest syrop cukru inwertowanego z pszenicy i sorbitol, który też pełni rolę słodzika. Na szczęście migdały czuć doskonale. W składzie przeczytałam o masie percepanowej. Podejrzewam, że znajduje się ona tuż pod polewą czekoladową, jednak jej smak jest trudny do wyodrębnienia.
Zwarta, jednolita masa pachnie mocno skórką pomarańczową i ze wszystkich smaków wybija się na prowadzenie. 
Ciekawe rozwiązanie, jednak pasujące bardziej do cukierków lub pralinek. Może dlatego na rynku brak podobnych produktów.


Nazwa: Baton marcepanowy ze skórką pomarańczową w czekoladzie mlecznej
Producent/Dystrybutor: "Łużyckie Praliny" dla Jeronimo Martins Polska (Biedronka)
Skład: masa marcepanowa 38% (cukier, migdały 24%, syrop cukru inwertowanego z pszenicy, sorbitol E420 - substancja utrzymująca wilgoć, syrop glukozowy z pszenicy, inwertaza E1103 - stabilizator), masa percepanowa (cukier, blanszowane pestki moreli, sorbitol E420 - substancja utrzymująca wilgoć, syrop cukru inwertowanego z pszenicy, mąka ziemniaczana), czekolada mleczna min. 18% (cukier, tłuszcz kakaowy, mleko pełne w proszku, miazga kakaowa, serwatka demineralizowana w proszku z mleka, tłuszcz roślinny, tłuszcz mleczny, emulgatory: lecytyna sojowa i E476; aromat), skórka pomarańczowa kandyzowana min. 12%, aromaty.
Masa kakaowa: min. 25%
Waga: 90g
Cena: 2,99zł


Wartość odżywcza produktu dla 100g:

Jedna porcja (90g) dostarcza:

Ocena: 4/6

Zapraszam do śledzenia bloga na nowych stronach społecznościowych

FB Instagram Google+ Bloglovin